Повернутися до звичайного режиму
FacebookTwitterVKontakteПідписатися на RSS

/Files/images/1421955555_561.jpg

Виховання дошкільника: на які моменти звернути увагу

Дошкільний вік тим важливий для дитини, що вона за цей час навчається більшого, ніж в будь-який інший відрізок часу протягом усього життя. Отримані в настільки юні роки знання закладають основу в кожному малюку для подальшого дорослішання. Досвідчені педагоги і педіатри склали для батьків список порад, як більш ефективно виховувати малюка і сформувати у нього сильний характер.

1. Добре підготувати дитину до школи.ЇЇ важливо навчати тільки в ігровій формі, допомогти опанувати мовні навички, розвинути логічне та образне мислення. Для цього відмінно підійдуть розвиваючі ігри, наприклад: розмальовки, пазли, ліплення, малювання і уроки музики. Дані вміння в будь-якому випадку стануть у нагоді малюку в житті, тому необхідно приділяти їм більше уваги, і не покладати всю відповідальність за освіту малюка на вихователів дитячого садка.

2. Ігрова форма навчання.Прагнення малюка до нових знань можна знищити на корені, якщо примушувати його що-небудь робити і вчити. Навчання крихти повинно носити ігровий характер - він всього лише грає з батьками, а не вчиться. Не варто забивати в його голову, що вчитися «треба» або він «повинен» це робити, краще всього відразу розвинути тягу до самого пізнавальному процесу, і в майбутньому дитина буде завжди прагнути до нових знань.

3. Приділити увагу правильному розвитку мовлення.Багато батьків зупиняють процес навчання, коли дитина вже говорить, але її важливо навчити правильно формулювати думки. Логопед рекомендує завжди звертати увагу на те, як малюк говорить, який у нього словниковий запас і як часто він це робить. У дошкільному віці словниковий запас необхідно регулярно збільшувати, тому з ним треба більше розмовляти, відповідати на всі його питання і знайомити з новими словами. Вступ до школи не вирішує проблему багатьох дітей з невеликим словниковим запасом, тому виправляти її краще ще в дитячому садку.

4. Здоров'я дошкільника.Батькам важливо виховувати у малюка спортивний дух і бажання бути не тільки сильним, але і здоровим. У сім'ї необхідно культивувати здоровий спосіб життя і давати зрозуміти дитині, що здоров'я тісно взаємопов'язано з поняттям сили. Добре, якщо вона з раннього віку почне дбайливо ставитися до стану здоров'я, розуміючи, яке це багатство.

На що важливо звернути увагу

• Психічний стан- сприятлива обстановка в сім'ї, відсутність стресів.

• Режим дня- він повинен бути встановлений саме в дошкільному віці, коли це ще легко зробити

• Активна фізична діяльність- позбавить дитину не тільки від гіподинамії, а й зміцнить м'язи.

• Дотримання правил гігієни- краще якомога раніше привчити малюка до елементарних навичок, щоб уникнути зайвих інфекційних захворювань.

У дошкільному віці малюк вчиться тим навичкам, якими досить складно опанувати більш старшій дитині. Наприклад, якщо дитина так і не навчився зв'язно говорити в 6 років, то з кожним роком у неї зменшуються шанси на те, щоб нормально розговоритися. Враховуючи те, що з віком малюкові складніше вчитися навичкам, характерним для дошкільнят, батькам необхідно використовувати по максимуму цей період і закласти в нього якомога більше знань.

5 порад для батьків, які відправляють дитину в заклад дошкільної освіти

Психологи склали п'ять простих плавив для батьків, які відчувають страх перед відправленням улюбленого чада в дитячий сад. На думку фахівців, багато мам і тат відчувають побоювання перед можливими труднощами, з якими дитина зіткнеться в дошкільному закладі, через відсутність повної інформації, чим і як буде зайнятий там малюк.

1. Виявляти послідовність, коли мова заходить прозаклад дошкільної освіти.Кожен батько і дитина повинна усвідомити той простий факт, що дитячий сад для них стане повсякденним явищем, так як ходити в нього доведеться п'ять разів на тиждень, і малюк не зможе з будь-якого приводу відмовитися від цього. Завдання мами і тата - підтримувати крихту, демонструвати впевненість у тому, що йому в групі буде дуже цікаво і комфортно і ні в якому разі не показувати йому свої побоювання. Маленькі діти завжди чуйно відчувають негативні емоції, тому вони можуть свідомо налаштуватися проти дитячого садка, якщо їх батьки самі не дуже добре сприймають дошкільні установи.

2. Зосередити увагу на перевагах закладу.На часто задається батьками питання, чому власне дитина зобов'язаний відвідувати дитячий садок, психологи відповідають тим, що це те місце, де чадо буде вчитися соціалізуватися і знаходити спільну мову з однолітками і вихователькою. Це свого роду тренування перед вступом до школи, тому дитячий садок є важливим етапом в житті кожної дитини. До всього іншого, там малюк навчитися вирішувати конфлікти, знайомитися з новими людьми, та отримає можливість визначитися з тим, чи може стати лідером в колективі.

3. Варто забути про побоювання і тривоги.Перед батьками деколи встає ціла дилема, коли їм доводиться залишати своє будь чадо в групі, особливо якщо він ще й починає засмучуватися через розлуку з рідними. Подібні тривоги зайві, стверджують дитячі психологи, батькам всього лише варто порівняти дитячий садок зі своєю роботою або улюбленим заняттям, займаючись яким вони знаходять себе в зручному середовищі. Так само і дитина відчуває себе в дитячому саду, де знаходяться серед однолітків і занурений в постійну гру.

Важливо відзначити, що забираючи чадо ввечері з саду батьки прагнуть детально розпитати його про проведений час, але при цьому їм не вдається отримати хорошу відповідь. Справа в тому, що малюк буде розповідати мамі і татові тільки те, що дійсно важливо саме для нього, але дорослі дуже часто на такі речі не звертають увагу.

4. Розповідати дитині правду про заклад.Дуже важливо не обманювати чадо і не приховувати від нього інформацію про все, що стосується його проведення часу в дошкільному закладі. Малюк, якщо він ще жодного разу не був в саду, не має поняття, чому батьки ведуть його туди, залишають з незнайомими людьми на цілий день і чим він може там займатися. Тому необхідно заздалегідь все йому розповісти і пояснити, обов'язково уточнивши, коли саме за ним прийдуть батьки, щоб чадо не хвилювалося.

5. Подбати про зручний одяг для малюка.Практична порада від фахівців звучить наступним чином - малюка завжди необхідно одягати в сад максимально зручно, щоб одяг не сковував його рухи. Найкраще одягати дитину за принципом «цибулини», щоб вона міг легко зняти з себе один шар одягу, якщо стане жарко. Крім цього, варто подбати про екіпіровку для прогулянок на свіжому повітрі - малюкові повинно бути зручно самостійно переодягатися і перевзуватися в міру необхідності.

Кiлькiсть переглядiв: 770

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.